Bør du følge AstridVU på twitter?

Et fredagsfenomen på twitter er #ffnor – det vil si ‘follow friday norway’ og er ment å gi folk tips om mennesker man anbefaler andre å følge. Det er ment som et hjelpemiddel i jungelen av twitterkontoer som finnes hvor det ikke nødvendigvis er lett å vite hvem som bør (kan) følges og hvilke som gir verdi på en eller annen måte.

Jeg har delt ut noen slike #ffnor med ujevne mellomrom, og jeg får av og til noen #ffnor fra folk som mener jeg kan være interessant å følge, noe som naturligvis er veldig hyggelig. Mange opplever likevel at #ffnor brukes på en måte som ikke gir like mye verdi lenger. Folk lager tweets med lister over folk de mener bør følges, uten nødvendigvis å begrunne hvorfor akkurat disse er valgt ut. Og det er for så vidt fair enough – det er helt sikkert nyttig for folk som er på jakt etter folk å følge og ut fra hvem som deler ut disse #ffnor’ene, får man en slags indikasjon om hvem menneskene på en #ffnor-liste er. Det er i hvert fall tanken.

I dag har twitter sett noe helt nytt (i hvert fall i Norge);

Thomas Skavhellen, en internettsmarkedsfører med bloggen thomasskavhellen.com, har laget #ffnor-anbefalinger i videoversjon! Jeg leste for kort tid siden følgende melding på twitter;

En video #FFnor går ut til @astridVU som jeg absolutt anbefaler deg å følge på Twitter

Ikke en uvanlig måte å skrive en #ffnor i utgangspunktet, men Thomas hadde altså nevnt video og lagt med en lenke. Jeg stusset litt og lurte på om han hadde funnet opp noe nytt, i form av å «gi» de folkene han anbefaler en hyggelig musikkvideo med anbefalingen, som en god start på helgen kanskje? Men det var altså ikke tilfellet. Her er videoen han lenket til;

Så ja, i følge Thomas Skavhellen bør man rett og slett følge undertegnede på twitter. Stas!

 

Tusen takk Thomas

For en fantastisk god idé å lage videoer hvor man beskriver i noen flere ord en twitters egne begrensninger på 140 tegn tillater. Og at denne strålende ideen i tillegg brukes på å anbefale folk å følge meg, i så hyggelige ordlag, det synes jeg rett og slett er rørende hyggelig! Denne videoen er faktisk så verdifull for meg, at jeg tror jeg skal bruke den som en slags «referanse»-statement her på bloggen.

Thomas lagde to andre #ffnor-videoer i dag, og hans anbefaling om å følge Hans-Petter Nygård-Hansen og Thomas Moen støttes definitivt av meg også, for dette er top of the pops av folk å følge med på innenfor sosiale medier. Men husk å se videoen jeg har lenket til i navnene deres. Thomas Skavhellen begrunner nemlig godt hvorfor disse to sosiale medie-personligheten absolutt bør følges! Så vidt jeg forstår planlegger Thomas å komme med slike videoanbefalinger hver uke og det skal jeg uten tvil følge med videre på. Her har virkelig Thomas skjønt hva sosiale medier handler om og hvordan han kan gi bedre verdi til sine følgere – og jeg setter virkelig stor pris på den ekstra innsatsen Thomas legger i disse #ffnor’ene (ja, ikke bare fordi han anbefalte meg, men for fremtidige #ffnor også!)

Anbefaler alle å følge Thomas både på twitter og å følge bloggen hans videre.

 

 

Del på Facebook // Del på Twitter

1 kommentar til Bør du følge AstridVU på twitter?

  1. Nå skal jeg prøve å finne deg på Twitter!

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

*

Du kan bruke disse HTML-kodene og -egenskapene: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Søk i bloggen

Tidligere innlegg